Hall Of Fame by Season | |||||||||||||
SEASON | RNK | NAME | FROM | PTS | CHAMPION | RUNNER-UP/ FINAL 4 |
|||||||
2023 | 1 | Jo Massa | Yorba Linda, CA | 117 | UConn | Arizona/ Purdue,Indiana | |||||||
2023 | 2 | Michael Lee | Los Angeles, CA | 109 | UConn | Duke/ Creighton,Texas | |||||||
2023 | 3 | Josh Acker | Maylene, AL | 106 | UConn | Arizona/ Marquette,Houston | |||||||
2023 | 4 | mark berniker | Healdsburg, CA | 104 | UConn | Marquette/ Arizona,Houston | |||||||
2023 | 5 | Nick Tasto | Brooklyn, NY | 101 | UConn | Marquette/ Alabama,Indiana | |||||||
2023 | 6 | Ken Massa | Yorba Linda, CA | 90 | UConn | Arizona/ Purdue,Texas A&M | |||||||
2023 | 7 | Michael Prevost | Menifee, CA | 87 | Purdue | UConn/ San Diego St.,Houston | |||||||
2023 | 8 | Wade Wade C DeJong | Lynden, WA | 80 | Marquette | UConn/ Alabama,Texas | |||||||
2023 | 9 | mark locher | pleasanton, CA | 75 | Alabama | UConn/ Duke,Indiana | |||||||
2023 | 10 | Brandon Blalock | Orange, CA | 75 | Arizona | UConn/ Purdue,Texas | |||||||
- | |||||||||||||
2022 | 1 | Ed Thornton | Bayside, NY | 138 | Kansas | N. Carolina/ Gonzaga,Arizona | |||||||
2022 | 2 | George Springosky | Seal Beach, CA | 121 | Kansas | Gonzaga/ Kentucky,Villanova | |||||||
2022 | 3 | Craig Hensley | La Verne, CA | 120 | Kansas | Purdue/ Texas Tech,Illinois | |||||||
2022 | 4 | Elena Marker | Corona, CA | 119 | Kansas | Kentucky/ Duke,Villanova | |||||||
2022 | 5 | Michael Kepler | Englewood, CO | 118 | Kansas | Gonzaga/ Purdue,Houston | |||||||
2022 | 6 | Lance Van Grouw | Exeter, CA | 117 | Kansas | UCLA/ Gonzaga,Villanova | |||||||
2022 | 7 | Terry Swindle | Brea, CA | 116 | Kansas | Gonzaga/ Kentucky,Arizona | |||||||
2022 | 8 | Ryan Floth | Cincinnati, OH | 116 | Kansas | Baylor/ Duke,Arizona | |||||||
2022 | 9 | Joel Kieffer | Elkhorn, NE | 116 | Kansas | Duke/ Purdue,Tennessee | |||||||
2022 | 10 | Marvin Schneider | Los Alamitos, CA | 116 | Kansas | Duke/ Baylor,Arizona | |||||||
- | |||||||||||||
2021 | 1 | Steve Senn | La Mirada, CA | 141 | Baylor | Gonzaga/ Texas,Houston | |||||||
2021 | 2 | Michael Lara | Phoenix, AZ | 141 | Baylor | Gonzaga/ Michigan,Houston | |||||||
2021 | 3 | Helen Hall | Diamond Bar, CA | 136 | Baylor | Gonzaga/ Florida St.,Illinois | |||||||
2021 | 4 | Kelly Ferguson | San Clemente, CA | 136 | Baylor | Gonzaga/ Michigan,Illinois | |||||||
2021 | 5 | Beverly Schneider | Arcata, CA | 135 | Baylor | Gonzaga/ Texas,Oklahoma St. | |||||||
2021 | 6 | Frank Scalia | visalia, CA | 134 | Baylor | Gonzaga/ Alabama,Illinois | |||||||
2021 | 7 | David Low | Walnut Creek, CA | 133 | Baylor | Gonzaga/ Florida St.,Illinois | |||||||
2021 | 8 | Rosanne Gerard | Garden Grove, CA | 133 | Baylor | Gonzaga/ Michigan,Illinois | |||||||
2021 | 9 | Jim Wollen | Roseville, CA | 132 | Baylor | Gonzaga/ Texas,Illinois | |||||||
2021 | 10 | Steve Spagnolo | Austin, TX | 132 | Baylor | Gonzaga/ Michigan,Oklahoma St. | |||||||
- | |||||||||||||
2019 | 1 | Maryanne Rehberg | Santa Cruz, CA | 151 | Virginia | Michigan St./ Texas Tech,Kentucky | |||||||
2019 | 2 | Matt Godfrey | Flat Rock, MI | 144 | Virginia | Texas Tech/ Michigan St.,N. Carolina | |||||||
2019 | 3 | Tony Cox | Simi Valley, CA | 138 | Virginia | Michigan St./ Gonzaga,Kentucky | |||||||
2019 | 4 | Michael Prevost | Murrieta, CA | 137 | Virginia | Gonzaga/ Michigan St.,N. Carolina | |||||||
2019 | 5 | Shannon Slaughter | Scotts Valley, CALIFORNIA | 134 | Virginia | Michigan St./ Texas Tech,Kentucky | |||||||
2019 | 6 | Rod Hamilton | Chino, CA | 134 | Virginia | Michigan St./ Gonzaga,Kentucky | |||||||
2019 | 7 | Daniel Puder | Cerritos, CA | 133 | Virginia | Michigan St./ Florida St.,Kentucky | |||||||
2019 | 8 | mark berniker | San Francisco, CA | 132 | Virginia | Michigan St./ Gonzaga,Houston | |||||||
2019 | 9 | Michael Kepler | Englewood, CO | 132 | Virginia | Gonzaga/ Michigan St.,Houston | |||||||
2019 | 10 | mike monahan | Hollister, CA | 130 | Virginia | Duke/ Texas Tech,N. Carolina | |||||||
- | |||||||||||||
2018 | 1 | Chelsie Slegers | Chicago, IL | 138 | Villanova | Michigan/ Virginia,Duke | |||||||
2018 | 2 | Maria Levario | Aliso Viejo, CA | 137 | Villanova | Virginia/ Michigan,Kansas | |||||||
2018 | 3 | Mike Wollen | Rancho Cordova, CA | 136 | Villanova | Michigan/ Tennessee,Michigan St. | |||||||
2018 | 4 | Gerard Batista | Azusa, CA | 132 | Villanova | Michigan/ Arizona,Duke | |||||||
2018 | 5 | Bill Dobner, Jr | Newbury Park, CA | 132 | Villanova | Michigan/ Virginia,Duke | |||||||
2018 | 6 | Jim Curry | Simi Valley, CA | 132 | Villanova | Michigan/ Arizona,Duke | |||||||
2018 | 7 | Harry Kehm | Bluffton, SC | 127 | Villanova | Virginia/ Michigan,Kansas | |||||||
2018 | 8 | Mariana ad Danny Nunes | Mira Loma, CA | 125 | Villanova | Virginia/ Michigan,Duke | |||||||
2018 | 9 | Kelly Wasden | Larkspur, CA | 122 | Villanova | Kentucky/ Michigan,Duke | |||||||
2018 | 10 | Christine Bansek | Cleveland, OH | 122 | Villanova | Michigan/ Arizona,Michigan St. | |||||||
- | |||||||||||||
2017 | 1 | George Gadbois | Brea, CA | 153 | N. Carolina | Gonzaga/ Duke,Oregon | |||||||
2017 | 2 | Lawson Cooper | Smithtown, NY | 150 | N. Carolina | Gonzaga/ Duke,Oregon | |||||||
2017 | 3 | Alex Coates | Dallas, TX | 141 | N. Carolina | Gonzaga/ Duke,Kansas | |||||||
2017 | 4 | Josh Bergman | Visalia, CA | 139 | N. Carolina | Gonzaga/ Duke,Kansas | |||||||
2017 | 5 | Chet Obremski | WILLIAMSBURG, VA | 136 | N. Carolina | Gonzaga/ Duke,Louisville | |||||||
2017 | 6 | David Low | Walnut Creek, CA | 135 | N. Carolina | Arizona/ Duke,Oregon | |||||||
2017 | 7 | KEITH MILLER | WATSONVILLE, CA | 132 | N. Carolina | Duke/ Gonzaga,Kansas | |||||||
2017 | 8 | Maryanne Rehberg | Santa Cruz, CA | 132 | N. Carolina | Gonzaga/ SMU,Louisville | |||||||
2017 | 9 | Josh Acker | Maylene, AL | 128 | N. Carolina | Arizona/ Florida,Kansas | |||||||
2017 | 10 | Josh Bergman | Visalia, CA | 126 | N. Carolina | Duke/ Gonzaga,Kansas | |||||||
- | |||||||||||||
2016 | 1 | Ed Thornton | Bayside, NY | 127 | Villanova | Virginia/ Oregon,Notre Dame | |||||||
2016 | 2 | Marvin Schneider | Los Alamitos, CA | 127 | Villanova | Utah/ Oklahoma,Xavier | |||||||
2016 | 3 | Lou Budde | Costa Mesa, CA | 122 | Villanova | Michigan St./ Oregon,Xavier | |||||||
2016 | 4 | Scot Scialpi | Rancho Santa Margarita, CA | 120 | Villanova | Xavier/ Oregon,Virginia | |||||||
2016 | 5 | scott kephart | chattanooga, TN | 114 | UNC | Villanova/ Oklahoma,Michigan St. | |||||||
2016 | 6 | Laura Silva | Ontario, CA | 114 | UNC | Villanova/ Oregon,Virginia | |||||||
2016 | 7 | Randy Van Grouw | Exeter, CA | 112 | Villanova | Virginia/ Duke,Kentucky | |||||||
2016 | 8 | Ryan Floth | Cincinnati, OH | 107 | UNC | Villanova/ Texas A&M,Michigan St. | |||||||
2016 | 9 | Rob Lippert | DeWitt, MI | 105 | Michigan St. | Villanova/ Oklahoma,UNC | |||||||
2016 | 10 | Mark Lippert | Aptos, CA | 104 | Michigan St. | Villanova/ Oklahoma,UNC | |||||||
- | |||||||||||||
2015 | 1 | Daniel Puder | Cerritos, CA | 156 | Duke | Wisconsin/ Kentucky,Villanova | |||||||
2015 | 2 | gary chalupsky | Fullerton, CA | 155 | Duke | Wisconsin/ Kentucky,Virginia | |||||||
2015 | 3 | Leslie Toledo | Chino, CA | 152 | Duke | Wisconsin/ Kentucky,Villanova | |||||||
2015 | 4 | Lou Budde | Costa Mesa, CA | 148 | Duke | Wisconsin/ Kentucky,Villanova | |||||||
2015 | 5 | Douglas DiFrancesco | Phoenix, AZ | 138 | Duke | Arizona/ Kentucky,Michigan St. | |||||||
2015 | 6 | Bennett Slegers | Bakersfield, CA | 137 | Duke | Arizona/ Kentucky,Villanova | |||||||
2015 | 7 | ERNIE WILLIAMS | ONTARIO, CA | 136 | Duke | Kentucky/ Wisconsin,Michigan St. | |||||||
2015 | 8 | Josh Bergman | Visalia, CA | 135 | Duke | Kentucky/ UNC,Virginia | |||||||
2015 | 9 | Carter Moons | Visalia, CA | 134 | Duke | Kentucky/ Arizona,Louisville | |||||||
2015 | 10 | Manny Toledo | Placentia, CA | 133 | Duke | Kentucky/ Arizona,Villanova | |||||||
- | |||||||||||||
2014 | 1 | Josh Acker - ky | Maylene, AL | 98 | Kentucky | Michigan St./ Florida,Arizona | |||||||
2014 | 2 | mauiboyroy Gibo | Montebello, CA | 84 | Florida | Arizona/ Michigan St.,Kentucky | |||||||
2014 | 3 | Jeff Reidman | Norco, CA | 82 | Wisconsin | Michigan St./ Florida,Michigan | |||||||
2014 | 4 | Steve Castano | Redlands, CA | 81 | Michigan St. | Louisville/ Florida,Wisconsin | |||||||
2014 | 5 | Maryanne Chris | Santa Cruz, CA | 79 | Michigan St. | Arizona/ Florida,Michigan | |||||||
2014 | 6 | David Low-1 | Walnut Creek, CA | 77 | Michigan St. | Louisville/ Florida,Wisconsin | |||||||
2014 | 7 | Randi Jacobs | Simi Valley, CA | 77 | Michigan St. | Louisville/ Florida,Wisconsin | |||||||
2014 | 8 | Tony Cox 1 | Simi Valley, CA | 76 | Florida | Wisconsin/ Villanova,Duke | |||||||
2014 | 9 | Neal Warren - The Wife | Newport Beach, CA | 76 | Florida | Louisville/ Michigan St.,Wisconsin | |||||||
2014 | 10 | Melissa Strignile | San Diego, CA | 76 | Florida | Wisconsin/ Michigan St.,Wichita St. | |||||||
- | |||||||||||||
2013 | 1 | Ryan Floth | Cincinnati, OH | 157 | Louisville | Michigan/ Ohio State,Syracuse | |||||||
2013 | 2 | myles deniz | folsom, CA | 156 | Louisville | Michigan/ Ohio State,Syracuse | |||||||
2013 | 3 | Randi Jacobs | Simi Valley, CA | 138 | Louisville | Michigan/ Ohio State,Miami (FL) | |||||||
2013 | 4 | MARK BERNIKER 5 | San Francisco, CA | 133 | Louisville | Syracuse/ Ohio State,Michigan | |||||||
2013 | 5 | Dan Nash | Rancho Santa Margarita, CA | 132 | Louisville | Michigan/ Ohio State,Miami (FL) | |||||||
2013 | 6 | LC Gut | Smithtown, NY | 128 | Louisville | Kansas/ Gonzaga,Syracuse | |||||||
2013 | 7 | To Be Decided Later | Trabuco Canyon, CA | 126 | Louisville | Michigan/ Wisconsin,UNLV | |||||||
2013 | 8 | Randy Van Grouw | Exeter, CA | 125 | Louisville | Florida/ Gonzaga,Indiana | |||||||
2013 | 9 | Campbell Moons | Visalia, CA | 125 | Louisville | Syracuse/ Ohio State,Georgetown | |||||||
2013 | 10 | Sachi Gundrania | Vista, CA | 124 | Louisville | Indiana/ Ohio State,Michigan | |||||||
- | |||||||||||||
2012 | 1 | Christine Bansek | Highlands Ranch, CO | 153 | Kentucky | Kansas/ Louisville,Ohio St | |||||||
2012 | 2 | Leslie Toledo | Chino, CA | 153 | Kentucky | Kansas/ Louisville,Ohio St | |||||||
2012 | 3 | Jo Jo | Bakersfield, CA | 150 | Kentucky | Kansas/ Michigan St,Ohio St | |||||||
2012 | 4 | Jack Egan | Sedona, AZ | 149 | Kentucky | Kansas/ Michigan St,Ohio St | |||||||
2012 | 5 | David Floth | Roseville, CA | 147 | Kentucky | Ohio St/ Louisville,Kansas | |||||||
2012 | 6 | Berniker Bracket #2 | San Francisco, CA | 147 | Kentucky | Kansas/ Murray St,Ohio St | |||||||
2012 | 7 | IWANAWINONE gibo | montebello, CA | 146 | Kentucky | Kansas/ Michigan St,Ohio St | |||||||
2012 | 8 | Rex Nederend | tipton, CA | 146 | Kentucky | Kansas/ Michigan St,Ohio St | |||||||
2012 | 9 | Darlene | Bullhead City, AZ | 144 | Kentucky | Kansas/ Michigan St,Ohio St | |||||||
2012 | 10 | Scott Cuillard | Simi Valley, CA | 143 | Kentucky | Kansas/ Michigan St,Syracuse | |||||||
- | |||||||||||||
2011 | 1 | BRIAN WIND | BAKERSFIELD, CA | 114 | UConn | Pittsburgh/ Ohio St,Notre Dame | |||||||
2011 | 2 | Jeff VanderYacht | Lynden, WA | 110 | UConn | Kansas/ Ohio St,Pittsburgh | |||||||
2011 | 3 | myles deniz | folsom, CA | 109 | UConn | Kansas/ Ohio St,Pittsburgh | |||||||
2011 | 4 | Tony Cox 1 | Simi Valley, CA | 107 | UConn | Kansas/ Syracuse,Pittsburgh | |||||||
2011 | 5 | sheri nederend | tipton, CA | 107 | UConn | Notre Dame/ UNC,Florida | |||||||
2011 | 6 | Jackie Gufrovich | Yardville, NJ | 106 | UConn | Florida/ Ohio St,Purdue | |||||||
2011 | 7 | Abel Dutra | Chino, CA | 104 | UConn | Kansas/ Ohio St,Pittsburgh | |||||||
2011 | 8 | Neal Warren (the Wife) | Newport Beach, CA | 101 | UConn | Kansas/ Ohio St,Pittsburgh | |||||||
2011 | 9 | Maria Levario | Aliso Viejo, CA | 84 | Kansas | UConn/ Ohio St,Florida | |||||||
2011 | 10 | Tea Party Texan | Austin, TX | 84 | Kansas | UConn/ UNC,Florida | |||||||
- | |||||||||||||
2010 | 1 | Toby Doyle | Brea, CA | 138 | Duke | Syracuse/ Michigan St,W. Virginia | |||||||
2010 | 2 | Neal Warren (The Wife) | Newport Beach, CA | 135 | Duke | Ohio St./ Kansas St.,W. Virginia | |||||||
2010 | 3 | Jo Massa | Yorba Linda, CA | 127 | Duke | Michigan St/ Xavier,W. Virginia | |||||||
2010 | 4 | Michelle Bergman | Visalia, CA | 126 | Duke | Syracuse/ Kansas,W. Virginia | |||||||
2010 | 5 | Marvin Schneider 2 | Los Alamitos, CA | 125 | Duke | Kansas/ Syracuse,Kentucky | |||||||
2010 | 6 | Neal Warren 2 | Newport Beach, CA | 124 | Duke | Syracuse/ Kansas,Kentucky | |||||||
2010 | 7 | Hoopmama | Brea, CA | 120 | Duke | Syracuse/ Michigan St,Wisconsin | |||||||
2010 | 8 | benito ramirez | Anaheim, CA | 119 | Duke | Ohio St./ Syracuse,W. Virginia | |||||||
2010 | 9 | Harry Kehm | Garden Grove, CA | 118 | Duke | Syracuse/ Kansas,W. Virginia | |||||||
2010 | 10 | Neal Warren 1 | Newport Beach, CA | 117 | Duke | Kansas/ Kansas St.,Kentucky | |||||||
- | |||||||||||||
2009 | 1 | Michael Kepler | University Heights, OH | 158 | UNC | Michigan St/ UConn,Pittsburgh | |||||||
2009 | 2 | Andrew & Susan Michael | Tempe, AZ | 153 | UNC | Michigan St/ UConn,Pittsburgh | |||||||
2009 | 3 | Ray Albers | Chino Hills, CA | 149 | UNC | Louisville/ UConn,Villanova | |||||||
2009 | 4 | Jeff Reidman | Norco, CA | 147 | UNC | Louisville/ UConn,Villanova | |||||||
2009 | 5 | Bryan Dell | Irvine, CA | 145 | UNC | Louisville/ UConn,Pittsburgh | |||||||
2009 | 6 | Coach2 | Fountain Valley, CA | 144 | UNC | Louisville/ UConn,Pittsburgh | |||||||
2009 | 7 | LACEE LYNCH | Dallas, TX | 144 | UNC | UConn/ Michigan St,Pittsburgh | |||||||
2009 | 8 | Trevor Slegers | Bakersfield, CA | 143 | UNC | Memphis/ Louisville,Villanova | |||||||
2009 | 9 | Kent VanderYacht | Lynden, WA | 143 | UNC | UConn/ Michigan St,Duke | |||||||
2009 | 10 | Josh Bergman | Visalia, CA | 142 | UNC | Louisville/ UConn,Pittsburgh | |||||||
- | |||||||||||||
2008 | 1 | Michael Stea | Flushing, NY | 156 | Kansas | Memphis/ UNC,W. Virginia | |||||||
2008 | 2 | Alex Darrough | Newport Beach, CA | 152 | Kansas | Memphis/ UNC,UConn | |||||||
2008 | 3 | Nas Akhundzadah | Simi Valley, CA | 151 | Kansas | Memphis/ Tennessee,UCLA | |||||||
2008 | 4 | gary chalupsky | fullerton, CA | 150 | Kansas | Memphis/ UNC,UConn | |||||||
2008 | 5 | Ron Elliott | Brea, CA | 149 | Kansas | Memphis/ Tennessee,Duke | |||||||
2008 | 6 | maddog #1 | Brea, CA | 146 | Kansas | Memphis/ Tennessee,UCLA | |||||||
2008 | 7 | Bernard te Velde | Visalia, CA | 146 | Kansas | Memphis/ Louisville,UCLA | |||||||
2008 | 8 | Jason DiFrancesco 2 | Phoenix, AZ | 145 | Kansas | Memphis/ Tennessee,UCLA | |||||||
2008 | 9 | Michael Stea | Flushing, NY | 141 | Kansas | Texas/ UNC,UCLA | |||||||
2008 | 10 | Ryan Floth | Cincinnati, OH | 141 | Kansas | UCLA/ UNC,Texas | |||||||
- | |||||||||||||
2007 | 1 | Rob Lippert | DeWitt, MI | 172 | Florida | Ohio St./ Pittsburgh,Georgetown | |||||||
2007 | 2 | Neal Warren 4 | Santa Ana, CA | 168 | Florida | Ohio St./ UCLA,UNC | |||||||
2007 | 3 | Ray Albers | Chino Hills, CA | 165 | Florida | Ohio St./ Kansas,Georgetown | |||||||
2007 | 4 | Tom Shores | Placentia, CA. | 164 | Florida | Ohio St./ Kansas,Georgetown | |||||||
2007 | 5 | Carrol Miller | Gresham, OR | 161 | Florida | Ohio St./ Kansas,Georgetown | |||||||
2007 | 6 | Jeremy Pitchford | Centerport, NY | 161 | Florida | Ohio St./ UCLA,Georgetown | |||||||
2007 | 7 | Jim Curry | Simi Valley, CA | 160 | Florida | Georgetown/ UCLA,Ohio St. | |||||||
2007 | 8 | David Low- 1 | Walnut Creek, CA | 160 | Florida | Ohio St./ Kansas,Georgetown | |||||||
2007 | 9 | Novelina Savellano | Chino Hills, CA | 158 | Florida | Ohio St./ Kansas,UNC | |||||||
2007 | 10 | Steven Spagnolo | Los Angeles, CA | 156 | Florida | Ohio St./ UCLA,Texas | |||||||
- | |||||||||||||
2006 | 1 | Jim Curry | Simi Valley, CA | 120 | Florida | Duke/ Memphis,Uconn | |||||||
2006 | 2 | Assualt1 | Fullerton, CA | 113 | Florida | Pittsburgh/ Texas,Uconn | |||||||
2006 | 3 | Tim Cunningham | Chino, CA | 103 | Villanova | UCLA/ LSU,Uconn | |||||||
2006 | 4 | Craig da Bruin | Woodland Hills, CA | 98 | Uconn | UCLA/ LSU,Villanova | |||||||
2006 | 5 | Helen Hall | Diamond Bar, CA | 97 | Memphis | Florida/ LSU,Tennessee | |||||||
2006 | 6 | Judy Sinclair | Costa Mesa, CA | 95 | Duke | Florida/ UCLA,Uconn | |||||||
2006 | 7 | Norm Eckenrod | Placentia, CA | 94 | Uconn | UCLA/ LSU,Ohio St. | |||||||
2006 | 8 | Veronica R. Nederend | tipton, ca | 92 | Villanova | UCLA/ Texas,Tennessee | |||||||
2006 | 9 | Tony Cox 2 | Simi Valley, CA | 89 | UCLA | Uconn/ Duke,Florida | |||||||
2006 | 10 | Michael Prevost | Murrieta, CA | 88 | Uconn | UCLA/ Duke,Villanova | |||||||
- | |||||||||||||
2005 | 1 | Larry Moe | Camarillo, CA | 151 | UNC | Illinois/ Louisville,Syracuse | |||||||
2005 | 2 | Mike Kelley | Newbury Park, ca | 145 | UNC | Illinois/ Wake Forest,Syracuse | |||||||
2005 | 3 | Michael Lee | Los Angeles, CA | 145 | UNC | Illinois/ Louisville,Syracuse | |||||||
2005 | 4 | Morris Domas | truckee, ca | 144 | UNC | Illinois/ Wake Forest,Syracuse | |||||||
2005 | 5 | Chris Carlson | Norwalk, CT | 143 | UNC | Illinois/ Louisville,Syracuse | |||||||
2005 | 6 | Neal Warren | Santa Ana, CA | 141 | UNC | Illinois/ Wake Forest,Duke | |||||||
2005 | 7 | Michael Prevost | murrieta, ca | 141 | UNC | Illinois/ Louisville,Syracuse | |||||||
2005 | 8 | Matthew Dodson | Allison Park, PA | 141 | UNC | Illinois/ Louisville,Duke | |||||||
2005 | 9 | William (Rod) Hamilton | Chino, CA | 140 | UNC | Illinois/ Wake Forest,Kentucky | |||||||
2005 | 10 | Wes Green | Fountain Valley, CA | 140 | UNC | Illinois/ Wake Forest,Duke | |||||||
- | |||||||||||||
2004 | 1 | Carlson 2 | Norwalk, CT | 151 | Uconn | Georgia Tech/ OK State,Arizona | |||||||
2004 | 2 | Dana Budde | Costa Mesa, CA | 141 | Uconn | Georgia Tech/ St. Joe's,Miss. St. | |||||||
2004 | 3 | Mike Swiderski | Irvine, CA | 137 | Uconn | Kentucky/ OK State,Duke | |||||||
2004 | 4 | Krista Williams | Denver, CO | 131 | Uconn | Kentucky/ OK State,Duke | |||||||
2004 | 5 | The Shocker 2 | Columbus, GA | 131 | Uconn | Kentucky/ OK State,Duke | |||||||
2004 | 6 | Al Davis | Hollister, CA | 130 | Uconn | OK State/ Kentucky,Duke | |||||||
2004 | 7 | Peter Vainoris | Redondo Beach, CA | 130 | Uconn | Gonzaga/ OK State,Duke | |||||||
2004 | 8 | Leonard Kawasaki | Chino, CA | 129 | Uconn | Kentucky/ OK State,Duke | |||||||
2004 | 9 | Josh Bergman | Visalia, CA | 129 | Uconn | Kentucky/ OK State,Duke | |||||||
2004 | 10 | The Man | Burbank, ca | 128 | Uconn | Kentucky/ OK State,Miss. St. | |||||||
- | |||||||||||||
2003 | 1 | HotBlood | fullerton, ca | 153 | Syracuse | Kansas/ Kentucky,Maryland | |||||||
2003 | 2 | Susan Surina | Chino, Ca | 122 | Syracuse | Arizona/ Kentucky,Texas | |||||||
2003 | 3 | Hoopmama | Brea, California | 117 | Kansas | Syracuse/ Kentucky,Stanford | |||||||
2003 | 4 | wade de jong | lynden, wa. | 111 | Kentucky | Syracuse/ Kansas,Texas | |||||||
2003 | 5 | Krista Williams | Burbank, CA | 108 | Kentucky | Syracuse/ Kansas,Xavier | |||||||
2003 | 6 | Matt Surina | Las Cruces, NM | 107 | Arizona | Syracuse/ Marquette,Texas | |||||||
2003 | 7 | Jim Curry | Simi Valley, CA. | 105 | Kansas | Oklahoma/ Kentucky,Texas | |||||||
2003 | 8 | Terry Swindle | Brea CA | 104 | Kansas | Oklahoma/ Kentucky,Texas | |||||||
2003 | 9 | Keith Miller | Watsonville, Ca | 103 | Syracuse | Oregon/ Arizona,Florida | |||||||
2003 | 10 | john schoneveld | chino,ca | 103 | Syracuse | Kentucky/ Arizona,Florida | |||||||
- | |||||||||||||
2002 | 1 | CHRIS DAMORE | LAGUNA NIGUEL, CA | 140 | Maryland | Oklahoma/ Kansas,USC | |||||||
2002 | 2 | LONE OAK | VISALIA, CA | 134 | Maryland | Oklahoma/ Kansas,USC | |||||||
2002 | 3 | ERIC HOLDEN | TOMORROWLAND, | 132 | Maryland | USC/ Kansas,Oklahoma | |||||||
2002 | 4 | JAY WERTIN | SAN CLEMENTE, CA | 131 | Maryland | USC/ Kansas,Arizona | |||||||
2002 | 5 | THE KEY-A | PHOENIX, AZ | 130 | Maryland | Oklahoma/ Kansas,Duke | |||||||
2002 | 6 | JOE KOZAK | ORANGE, CA | 129 | Maryland | Duke/ Kansas,Oklahoma | |||||||
2002 | 7 | JEFF HERBERT | YORBA LINDA, CA | 128 | Maryland | Cincinnati/ Kansas,USC | |||||||
2002 | 8 | HOOP COOP | ANAHEIM HILLS, CA | 128 | Maryland | Oklahoma/ Kansas,Duke | |||||||
2002 | 9 | J. WEST | HAWTHORNE, CA | 126 | Maryland | Duke/ Kansas,Oklahoma | |||||||
2002 | 10 | SCOTT LUTHER | GLENDALE, CA | 125 | Maryland | Duke/ Kansas,Gonzaga | |||||||
- | |||||||||||||
2001 | 1 | DANIEL PUDER | GLENDORA, CA | 162 | Duke | Arizona/ Maryland,Mich St | |||||||
2001 | 2 | MIKE STANG | SANTA ANA, CA | 161 | Duke | Arizona/ Maryland,Mich St | |||||||
2001 | 3 | RANDI JACOBS | SIMI VALLEY, CA | 161 | Duke | Arizona/ Maryland,Mich St | |||||||
2001 | 4 | MOON SUCKS! | HOLLISTER, CA | 159 | Duke | Arizona/ Maryland,Mich St | |||||||
2001 | 5 | GARY VANDER.TUIG | CHINO HILLS, CA | 157 | Duke | Arizona/ Stanford,Mich St | |||||||
2001 | 6 | LIZZARD | BREA, CA | 156 | Duke | Arizona/ Stanford,Mich St | |||||||
2001 | 7 | GODZILLA | NEWBURY PARK, CA | 156 | Duke | Arizona/ Stanford,Mich St | |||||||
2001 | 8 | DOS AMIGOS | SCOTTSDALE, AZ | 154 | Duke | Arizona/ Stanford,Mich St | |||||||
2001 | 9 | FABLEDI | BREA, CA | 154 | Duke | Arizona/ Stanford,Mich St | |||||||
2001 | 10 | NOVELINA SAVELLANO | CERRITOS, CA | 151 | Duke | Arizona/ Iowa St.,UNC | |||||||
- | |||||||||||||
2000 | 1 | GARY BETTIN | LOS ANGELES, CA | 122 | Mich. St | Tennessee/ Arizona,Temple | |||||||
2000 | 2 | TRACY DOYLE | ANAHEIM HILLS, CA | 122 | Mich. St | Tennessee/ Arizona,Florid | |||||||
2000 | 3 | BERNARD TEVELDE | HANFORD, CA | 116 | Mich. St | Stanford/ LSU,Temple | |||||||
2000 | 4 | PRIMETIME | RIVERSIDE, CA | 114 | Mich. St | Ohio St/ Arizona,Okla. St | |||||||
2000 | 5 | NORM SAVELLANO | CHINO HILLS, CA | 113 | Mich. St | Duke/ St. John´s,Ohio St | |||||||
2000 | 6 | GOOD NIGHT NOW | IRVINE, CA | 113 | Mich. St | Temple/ Texas,Stanford | |||||||
2000 | 7 | OBIE 2 | CLAREMONT, CA | 112 | Mich. St | Duke/ Texas,Cincinnati | |||||||
2000 | 8 | REMO MELUCCI | CATHEDRAL CITY, CA | 111 | Mich. St | Temple/ Arizona,Stanford | |||||||
2000 | 9 | ROB GREEN | FARMINGTON HILLS, M | 111 | Mich. St | Duke/ Purdue,UConn | |||||||
2000 | 10 | ITCHIEFOOT | BREA, CA | 110 | Mich. St | Stanford/ LSU,Temple | |||||||
- | |||||||||||||
1999 | 1 | SCOT SCIALPI | TRABUCO CANYON, CA | 147 | UConn | Duke/ St. John´s,Michigan | |||||||
1999 | 2 | LARRY HAMPTON | SCOTTSDALE, AZ | 143 | UConn | Duke/ Auburn,Michigan St. | |||||||
1999 | 3 | LARRY HAMPTON | SCOTTSDALE, AZ | 143 | UConn | Duke/ Auburn,Michigan St. | |||||||
1999 | 4 | MANUEL PIMENTEL | MIRA LOMA, CA | 135 | UConn | Duke/ Auburn,Michigan St. | |||||||
1999 | 5 | JOHN MOONS | VISALIA, CA | 131 | UConn | Duke/ Maryland,Utah | |||||||
1999 | 6 | JIM CURRY | SIMI VALLEY, CA | 131 | UConn | Duke/ Auburn,Michigan St. | |||||||
1999 | 7 | BERNARD TE VELDE | HANFORD, CA | 130 | UConn | Duke/ St. John´s,Utah | |||||||
1999 | 8 | RYAN BARONE | SAN JOSE, CA | 127 | UConn | Michigan St./ St. John´s, | |||||||
1999 | 9 | MICHAEL LARA | SANTA CRUZ, CA | 118 | Duke | UConn/ Ohio St.,Michigan | |||||||
1999 | 10 | RANDY DRICOLL | COSTA MESA, CA | 116 | Duke | UConn/ Ohio St.,Kentucky | |||||||
- | |||||||||||||
1998 | 1 | Tony Cox | Simi Valley, CA | 136 | |||||||||
1998 | 2 | Dave Davies | Ontario, CA | 129 | |||||||||
1998 | 3 | Ryan Merlin | Huntington Beach, CA | 124 | |||||||||
1998 | 4 | Manuel Minhoto | San Jose, CA | 119 | |||||||||
1998 | 5 | Barbara Hare | Garden Grove, CA | 117 | |||||||||
- | |||||||||||||
1997 | 1 | Joe Cunningham | Chino, CA | 107 | |||||||||
1997 | 2 | Ron Goins | Fullerton, CA | 105 | |||||||||
1997 | 3 | Ken Robinson | Oxnard, CA | 103 | |||||||||
1997 | 4 | Rob Von Grouw | Visalia, CA | 103 | |||||||||
1997 | 5 | Phil Vannette | Hanford, CA | 101 | |||||||||
- | |||||||||||||
1996 | 1 | Koby Koren | Simi Valley, CA | 154 | |||||||||
1996 | 2 | Scot Scialpi | Trabuco Canyon, CA | 144 | |||||||||
1996 | 3 | Ken Robinson | Oxnard, CA | 137 | |||||||||
1996 | 4 | Joe Cunningham | Chino, CA | 136 | |||||||||
1996 | 5 | Bernard Tevelde | Hanford, CA | 135 | |||||||||
- | |||||||||||||
1995 | 1 | Gary Schnell | Chino, CA | 162 | |||||||||
1995 | 2 | John Schoneveld | Chino, CA | 161 | |||||||||
1995 | 3 | Greg Smith | Bakersfield, CA | 156 | |||||||||
1995 | 4 | Ken Robinson | Oxnard, CA | 154 | |||||||||
1995 | 5 | Dauin Morgan | Placentia, CA | 154 | |||||||||
- | |||||||||||||
1994 | 1 | Tobias Rayus | Brea, CA | 143 | |||||||||
1994 | 2 | Gary Schnell | Watsonville, CA | 131 | |||||||||
1994 | 3 | Linda Moons | Corona, CA | 130 | |||||||||
1994 | 4 | Bob Fernandes | Chino, CA | 130 | |||||||||
1994 | 5 | Brian Wind | Chino, CA | 129 | |||||||||
- | |||||||||||||
1993 | 1 | E.A. Roberts | Simi Valley, CA | 166 | |||||||||
1993 | 2 | Don Obuszewski | Claremont, CA | 155 | |||||||||
1993 | 3 | Terry Swindle | Brea, CA | 153 | |||||||||
1993 | 4 | Don Obuszewski | Claremont, CA | 150 | |||||||||
1993 | 5 | Marv Hoogendam | Corona, CA | 149 | |||||||||
- | |||||||||||||
1992 | 1 | Jim Soraghan | Dearborn, MI | 155 | |||||||||
1992 | 2 | Seth Williams | Simi Valley, CA | 140 | |||||||||
1992 | 3 | Ken Doctrow | Pasadena, CA | 130 | |||||||||
1992 | 4 | Don Obuszewski | Claremont, CA | 130 | |||||||||
- | |||||||||||||
1991 | 1 | Delores Robinson | Oxnard, CA | 90 | |||||||||
1991 | 2 | Michael Krainz | Austin, TX | 90 | |||||||||
1991 | 3 | Kathy Leach | Mission Viejo, CA | 89 | |||||||||
- | |||||||||||||
1990 | 1 | Mike Rose | Brea, CA | 105 | |||||||||
1990 | 2 | Leslie Toledo | Chino, CA | 84 | |||||||||
1990 | 3 | Joe Toledo | Chino, CA | 83 |